Originální taktická vesta Waistcoat, Man´s, (General Purpose OPS) používaná v současnosti konvenčními i speciálními jednotkami britské armády, jako jsou např. SAS či Royal Marines ve speciálních a konvenčních válečných misích.

Vesta je ušita z velice pevného cordura nylonu s maskovacím potiskem DPM (Disruptive Pattern Material). Na pravé straně vesty jsou v dolní části našity 3 univerzální kapsy (utility pouch) na polní láhev a další materiál, na levé straně je jedna o něco větší univerzální kapsa a dvě zásobníkové (ammo pouch) s přepážkami na jednotlivé zásobníky zbraní SA80 nebo M16.

V prostoru hrudi je na každé straně našita menší kapsa na vysílačku, granáty apod. Všechny tyto kapsy se zavírají na spony z tvrzeného plastu kompatibilními s fastex sponami (ITW NEXUS) a všechny univerzální kapsy jsou opatřeny stahovací nohavicí z pogumovaného nylonu.

V klopách jsou zabudovány velmi prostorné kapsy na zip. V levé klopě je našito univerzální pouzdro na pistoli zapínané plastovou sponou a v pravé klopě kapsa na mapu. Zevnitř v bederní části vesty je podlouhlá kapsa na suchý zip pro druhotný materiál.

Obvod vesty je nastavitelný čtyřmi popruhy v bederní části a třemi popruhy s plast. sponami na hrudi sloužícími též jako hlavní zapínání vesty. Výškově a na míru se vesta nastavuje prodlužováním a posouváním ramenních plátů, které jsou spojeny s přední částí vesty každý dvěma popruhy a velkoplošným suchým zipem zabraňujícím nežádoucímu pohybu. Na ramenních plátech a v bederní části vesty jsou našity čtyři velké plast. spony pro upevnění další výstroje (např. CamelBak, přídavný batoh, apod.) Hmotnost prázdné vesty je 1,4 kg.

Vesta je velice dobře nastavitelná na postavu. Kapsy nejsou příliš objemné (do té největší se vejde americká nebo britská polní láhev) a do všech se nedá dostat snadno, za to jdou velmi dobře zajistit v zavřeném stavu tak, aby z nich nic nevypadlo. Vesta umožňuje nošení batohu, ale nelze ji, nebo jen velmi složitě, použít spolu s nosným systémem PLCE.

Vesta je vhodná pro rychlé akce, kde je potřebné mít výstroj a výzbroj po ruce, aniž by překážela při pohybu nebo manipulaci se zbraněmi. Je vhodná pro nošení pistole a drobného materiálu (mapa, vysílačka, pončo, polní láhev, granáty, dýmovnice, zásobníky a jiné). Vestu lze doporučit pro airsoft nebo paintball, ne však na dlouhé pobyty v přírodě. V ČR je tuto vestu možné pořídit přibližně za 1 500,- Kč.