Pokud jste fandové tanků, ale odrazuje vás arkádový styl her jako World of Tanks nebo War Thunder, je dobré vědět, že někteří vývojáři se stále snaží pokrýt poptávku po skutečných simulátorech tankových bitev.

Jedním z nich je „Gunner, HEAT, PC!“, jehož vývojovou verzi si můžete stáhnout zdarma. Ano, graficky zatím připomíná spíše hry jako Operace Flashpoint nebo první díl ArmA, ale určitě je to dobrý počin v jinak velmi omezené nabídce bojových simulátorů.

Když se nad tím zamyslíme, je to určitě skvělý počin (pokud tedy autoři dotáhnou vývoj do konce). Přijde mi totiž, že právě arkádové tankové hry absolutně vytlačily z herního trhu klasické tankové simulátory, které jsme znali z dob dávno minulých.

Gunner HEAT PC!
Tankový simulátor Gunner, HEAT, PC!

Pokud si teď chcete v počítačové hře zahrát s některými s legendárních tanků, nezbývá vám než trávit stovky hodin hraním Free-to-Play her, nebo do těchto her nasypat nemalé peníze. Ani tak pak ale nemáte zaručeno, že si s vytouženým tankem zahrajete na odpovídající úrovni.

Gunner, HEAT, PC! slibuje zaplnit mezeru mezi arkádami a profesionálními tankovými simulátory, které jsou nedostupné pro běžné smrtelníky. Držím tedy palce a doufám, že se to vývojářům podaří.

Verzi z roku 2019 si můžete vyzkoušet sami: https://gunnerheatpcdev.itch.io/gunner-heat-pc-development-test-build